Ciekawe drewniane zabawki

Drewno jest materiałem ekologicznym przyjaznym dla zdrowia ludzi i czystości środowiska. Wykonuje się z niego różnego rodzaju zabawki i przedmioty do ogrodu. Są one eleganckie i stylowe, świetnie komponują się z ogrodową zielenią a przy tym są bardzo wygodne. Drewniane zabawki dla dzieci są wytrzymałe a dzięki kolorowym farbom, piękne i przyciągające oko niejednego maluszka.

W ogrodzie najczęściej montuje się huśtawki dla dzieci oraz większe bujaki dla dorosłych. Te dla dzieci są bezpieczne gdyż wykonuje się je z zaokrąglanych drewnianych wałków i półwałków. Ponadto z drewna robione są gotowe piaskownice, które z łatwością można umieścić samodzielnie w ogrodzie. Są bezpieczne dla dziecka i wygodne, gdyż wyposaża się je w ławeczkę, na której maluchy mogą siadać podczas zabawy.

Niezwykle popularne stały się ostatnio wieże ogrodowe. Nie muszą to być duże konstrukcje, zwłaszcza jeżeli mają być przeznaczone dla małych dzieci. Bywają łączone z modułami zjeżdżalni co jest dodatkową atrakcją. Taka wieża może być wyposażona w specjalny schowek na zabawki, wykonany z poliestru i odporny na działania czynników atmosferycznych. Schowek jest ulokowany pod schodami.

Nawet jeśli jest się posiadaczem małego ogrodu można w nim postawić takie niewielkie miejsce do zabawy. Natomiast jeśli działka ogrodowa jest większych rozmiarów można zainwestować w kompaktową drewnianą wieżę z drabinką na podest. Zwykle pozostawione jest miejsce z otworem, który pozwala na podłączenie innych elementów takich jak zjeżdżalnia, czy drabinka sznurkowa.

Wszystkie zabawki do ogrodu wykonane z drewna to dobra inwestycja. Dzisiaj każdy drewniany element jest właściwie zaimpregnowany co chroni go przed zniszczeniem przez deszcz. Podobnie ma się sprawa z klasycznymi drewnianymi huśtawkami. Jeśli chcemy aby nasze dzieci były bezpieczne należy sprawdzać czy drewniane zabawki posiadają odpowiednie certyfikaty.

Ponadto wszystkie zestawy muszą posiadać kotwy i uchwyty potrzebne do montażu. Asortyment zabawek wykonywanych z drewna tych większych i mniejszych jest naprawdę ogromny. Można je znaleźć w dużych centrach ogrodniczych, gdzie możemy się zaopatrzyć również w gotowe impregnaty do zabezpieczania drewna. Trzeba przyznać, że jest to czasami spory wydatek, ale za to jaki elegancki.